Çiçek Izgara’da bir köftenin yolculuğu…

Dünya mutfaklarının en zenginlerinden olan Türk mutfağında, ızgaranın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Çiçek Izgara ise ızgara yapımında tamamen kendine özgü konseptiyle Bursa merkezde 1963 yılında Hasan Erdihan Hınçalan tarafından kurulmuştur. Hasan Bey 2005 tarihinde Bursa da vefat etmiştir. Ailesi kaldığı yerden devam etmektedir.
Kurulduğundan bu yana Çiçek Izgara’nın ürünlerinde kullanılan malzemeler daima aynı yöreden temin edilmiştir. Et temini ile ilgili olarak hayvanın yaşı, sağlık durumu, beslenmesi ve yetiştirilme ortamındaki hijyen koşulları kesintisiz olarak kontrol edilir. Kesimler usta eller tarafından gerçekleştirilir ve etler soğuk zincir prensibiyle dinlendirilir. Masanıza gelene kadar bir çok kontrol noktasından geçen malzemeler hünerli eller tarafından sofranızın benzersiz lezzeti haline getirilirler.
Etin hiç baharat kullanılmadan köfte haline getirilmesi, doğal lezzetiyle sunulması Çiçek Izgara’nın en büyük özelliği ve farkıdır. Etine ve malzemesine güvenen Çiçek Izgara size onu en yalın haliyle sunar ve etin lezzetini hissedersiniz.
Mutfağıyla, yaklaşımıyla, güleryüzüyle, fiyatlarıyla, lezzetiyle ve özeniyle size çiçek gibi bir ortam sunar.
Yarım asırı aşkın bir süredir…